Flautový seminár

Konzervatórium, Tolstého 11 Bratislava

2. decembra 2016 o 15:00 hod.

3. decembra 2016 o 10:00 hod.

 

HANSGEORG SCHMEISER

Hansgeorg Schmeiser začal jeho hudobné štúdium s pedagógom Gottfriedom Hechtl na Vysokej hudobnej škole vo svojom rodnom meste Graz. Potom pokračoval v štúdiu s pedagógmi Alainom Marion v Paríži a s Wolfgangom Schulzom na Musikhochschule vo Viedni, kde v roku 1982 získal diplom s vyznamenaním. Na majstrovských kurzoch študoval s pedagógmi ako Aurel Nicolet, Alain Marion a Karl-Heinz Zoeller.

Hansgeorg Schmeiser je viacnásobným laureátom súťaží rakúskeho Jeunesse. V roku 1982 sa stal  hlavným flautistom orchestra Vienna Volksoper. Od roku 1984 začal učiť na Musikhochschule vo Viedni (Universität für Musik und darstellende Kunst) ako odborný asistent. V októbri roku 2000  sa stal riadnym profesorom.

Jeho profesia ako sólista a komorný hráč ho zaviedla do všetkých kútov Európy a následne do Japonska a Kórei, kde pravidelne organizuje majstrovské kurzy. Od roku 1993 je umeleckým vedúcim majstrovských tried Neuberger Kulturtage, a od roku 2001 je aj riaditeľom Medzinárodnej akadémie pre flautu vo Fiss (Tirolsko).

Hansgeorg Schmeiser je pravidelným hosťom vo Viedenskej filharmónii a dlhodobým členom Wiener Kammerorchester, ansámblu die Reihe a Ensemble des 20.Jahrhunderts.