Z ostatných škôl vychádzajú absolventi, z našej legendy!

Možno sa tak narodili, možno je za tým… Kus veľkej práce. A samozrejme – dobrý učiteľ. „Talent vám otvorí dvere. Potom však treba na sebe začať pracovať, ak chcete byť skutočne profesionálom. A to už bez dobrého učiteľa nedáte. V tomto smere mám šťastie – na tejto škole sú vynikajúci pedagógovia,“ opisuje jedna zo študentiek Konzervatória v Bratislave.

Talent je dar. Často sa prejaví už v detstve a ak pozorne vnímame, dokážeme ľahko rozpoznať, ktorým smerom sa ubrať, ak chceme robiť to, čo nás baví, napĺňa a v čom sme skutočne dobrí. „Odmalička cítim, že som sa narodila, aby som robila hudbu. Nedokážem si bez nej predstaviť svoj život. Večer s ňou zaspávam a ráno sa s ňou prebúdzam. Neprestajne mi prúdi v žilách.“

Pokiaľ je tomu tak aj u vás, pravdepodobne zvažujete, kto by vás na vašej umeleckej ceste mohol sprevádzať. Na Slovensku sa nachádza 17 konzervatórií, napriek tomu je jedno výnimočné – je ním práve Konzervatórium v Bratislave.

 

Prečo študovať na Konzervatóriu v Bratislave?

 

  1. Bohatá história

Budúci rok oslávi škola jedinečné výročie – 100 rokov svojej existencie. Tento úctyhodný vek v sebe skrýva nesmierne množstvo skúseností, ale i skvelé renomé, ktoré si za ten čas Konzervatórium vo svete vybudovalo.

100 rokov, to sú tiež stovky významných a uznávaných umelcov či pedagógov, dodnes píšucich históriu našej kultúry a umenia. Spomeňme napríklad Ladislava Chudíka, Editu Grúberovú, Petra Dvorského, Hanu Hegerovú, Dalibora Jenisa, Štefana Kocána, Mariána Lapšanského, Roba Rotha, Nelu Pociskovú či Helenu Krajčiovú… To je len zopár zvučných mien, ktorých Alma mater sa nachádza práve na Tolstého ulici č. 11 v Bratislave.

 

  1. Vynikajúci pedagógovia

Učte sa od najlepších! Majú za sebou roky skúseností, nespočetne veľa predstavení a koncertov – mnohí z nich vystupujú aktívne dodnes. Pedagógovia bratislavského Konzervatória patria k absolútnej špičke vo svojom odbore, o čom svedčí nielen ich úspech doma i vo svete, ale aj úspechy absolventov, ktorí umelecky rástli práve pod ich taktovkou.

Nájdete medzi nimi sólistov a členov najuznávanejších hudobných telies a divadiel na Slovensku –Slovenského národného divadla, Slovenskej filharmónie, Slovenského komorného orchestra, Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu, Divadla Nová scéna, Moyzesovho kvarteta, Radošinského naivného divadla, Slovenského divadla tanca a mnohých ďalších. Samozrejmosťou je i spolupráca s rozhlasom a televíziou.

 

  1. Individuálny prístup

Každý z nás je iný. Máme odlišný talent, ambície, predstavy… Preto je i študijná cesta každého žiaka jedinečná. A tak k tomu pristupujú i pedagógovia tejto školy. Pre svojich žiakov vytvárajú individuálne plány osobného rozvoja, presne podľa ich potrieb a daností.

Citlivo však pracujú nielen s talentom žiaka, ale i s jeho osobnosťou, ktorá taktiež zohráva nemalú rolu. Každý pedagóg sa na niekoľko rokov stáva neoddeliteľnou súčasťou života žiaka a počas tejto doby ho sprevádza na jeho ceste k vytúženému cieľu. Mnohé tieto vzťahy pretrvávajú i po ukončení školy a sú pre učiteľa i žiaka nesmiernym obohatením do konca života.

 

  1. Výborná lokalita

Kozmopolitná Bratislava, v ktorej škola sídli, ponúka svojim obyvateľom všetko: bohatú históriu, architektúru, umenie, kultúru, tradície, gastronómiu, skvelé možnosti vyžitia cez deň i v noci. Práve umenie a kultúra majú v tomto meste hlboko zakorenenú tradíciu, nachádza sa tu takmer 30 divadiel, v ktorých máte možnosť vzhliadnuť repertoár opery, baletu i činohry.

 

  1. Široký výber odborov

Či už je vaším snom spievať, hrať, komponovať alebo dirigovať – na bratislavskom Konzervatóriu nájdete široké spektrum študijných odborov, z ktorých si určite vyberiete ten svoj. Pri výučbe sa čerpá z tradície stáročiami prevereného európskeho spôsobu prípravy profesionálnych umelcov a učiteľov umenia – takto je zaručená skutočne vysoká kvalita vzdelávania.

 

  • Koluje aj vo vašich žilách hudba?
  • Túžite sa stať súčasťou umeleckej a kultúrnej scény na Slovensku i vo svete?
  • Máte talent?
  • Chcete byť najlepší?

Príďte sa učiť od najlepších!

 

Vydajte sa aj vy po ceste tých, o ktorých sa dodnes hovorí – staňte sa aj vy legendou! Prihláste sa na prijímacie skúšky. Vaše prihlášky prijímame na adrese: Konzervatórium, Tolstého 11, 811 06 Bratislava.

Tešíme sa na vás.