Taste of Brass Orchestra

 

Taste of Brass, ansámbel zložený zo študentov bratislavského Konzervatória sa stane sprievodným orchestrom benefičného podujatia „Hodina deťom“. Za jeho sprievodu zaspievajú Lucia Lužinská, Peter Bažík, Janais, Sima Martausová, či kapela HEX.

To všetko v priamom prenose na Jednotke RTVS, 17. decembra od 20:20 

Členmi Taste of Brass sú súčasní konzervatoristi a bývalí abstolventi Jozef Čapák, Filip Kúdela, Igor Kuzma, Zorka Mrvová, Peter Gazda, Tibor Seidl, Katarína Rosová, Andrej Palacka, Michal Brtáň, či leader orchestra David Krajčí.

Taste of Brass je zoskupenie mladých, šikovných, študovaných muzikantov zaujatých pre dobrú hudbu. Sú to ľudia, ktorí vo svojom hudobnom zameraní inklinujú k rôznym žánrom od hudby vážnej po hudbu ľahkovážnu, od jazzu cez rock, pop, hudbu artificiálnu až po hudbu ľudovú. Rozmanité osobné preferencie sa preniesli aj do pestrosti zvuku tejto kapely ako celku, ktorý napriek mnohotvárnosti muzikantov, či azda práve vďaka nej, pôsobí uhladeným, vyrovnaným, jednotným, sebavedomým dojmom. Kapela je mladá jednak obsadením a jednak dĺžkou existencie, ale na jej vystupovaní prekvapuje cieľavedomosť – na každom koncerte, priam po každej piesni badať vývoj, vidno napredovanie, jasne cítiť, že Taste of Brass niekam smeruje a vie presne kam. Ich repertoár tvorí nadčasová hudba – známa, ale neotrepaná, podmaňujúca, ale nevtieravá, stará i ešte staršia, ale stále aktuálna. Taste of Brass sa vo svojej tvorbe zameriava na časy, kedy populárnej hudbe kraľovali tanečné orchestre a veľké živé kapely ako napr. Herb Alpert & Tijuana Brass, či Orchester Jamesa Lasta.

 Taste 1 Taste 4 Taste 3 Taste 2